ordu escort

İNTERNET

Pinterest’e Satınalma Butonu Geliyor

By

on

pinterest satinalma butonu_

Bugün MIT’in (Massachussets Institute of Technology) Emtech Dijital Konferansında konuşan ve son yılların en popüler sosyal medya kuruluşlarından olan  Pinterest’in baş ortağı Tim Kendall Pinterest’e eklemeyi dşündükleri buy, wish list ve benzeri eylemleri yerine getirecek “Action Buttons”  (Eylem Düğmeleri) lar için geliştiriceler tarafından tasarlanan ilk modelleri konferans katılımcıları ile paylaştı.

Yaklaşık olarak 70 milyonluk bir kullanıcı grubuna sahip olan  popüler sosyal medya kuruluşu   Pinterest verilerinden derlenmiş bilgiler üzerine çalışmalar yapan üçüncü parti uygulama geliştiricilerine odaklanarak onların kişisel tecrübelerinden yararlanmak istiyor.  Kendal müşterilerinin repin etmesi beklentisiyle ürün sayfalarına fiyat pinleri  ekleyen mal ve hizmet satıcısı kuruluşlar ın yakın bir zaman içerisinde pinlenebilecek  daha fazla ürün verisi sağlayacaklarını  ve bunun sonucunda da çoklu satınalma gibi fonksiyonlara sahip sofistike eylem butonlarının Pineterest içerisinde  daha etkin bir şekilde kullanılabilmesine olanak vereceğine inanıyor.

Uzun zamandır internette aksine söylendiler dolaşsa da hala Pinterest tarafından kullanılan bir satınalma butonu uygulama içerisinde mevcut değil. Pinterest geçtiğimiz şubat ayından beri sistem içerisinde ve kendi websitesi üzerinden satınalma işlemini gerçekleştirecek bir buton üzerinde çalışıyordu. Ama bugün gösterilen modelin çalışma yöntemi biraz daha farklı görünüyor. Çünkü bu yeni modele göre  Pinterest üzerine yerleştirilecek satınalma butonu trafiği satıcı siteye yönlendirerek satınalma işleminin orada sonlandırılmasını öngörüyor.

Peki Pinterest neden bu şekilde fonksiyonlara sahip olan butonları uygulamasına katmak istiyor; Çünkü satıcı kuruluşların tüm ürünlerini pinterest ağına getirmelerini istiyor. Böylece eylem butonu sayesinde satışlarını artıran kuruluşlar bir taraftan yeni ürünleri sisteme eklerken diğer taraftanda pinterestin ilişiklendirebileceği yeni verileri ürün sayfalarına koyacaklar. Artan içerik de kaçınılmaz olarak daha fazla insanın pinterest uygulamasında  daha fazla vakit geçirmesi anlamına gelecek…

 

 

 

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>