ordu escort

TABLET

Samsung Galaxy View 18 inçlik Ekranı ile Neler Vadediyor..

By

on

Samsung Galaxy View 18 inches

Samsung’un IFA 2015’te bahsettiği dev tabletinin üzerindeki sır perdesi en sonunda kalktı.  Siz elbette Samsung Galaxy Note Pro’ya büyük diyebilirsiniz tabi eğer Galaxy View’i henüz görmediyseniz. Samsung Galaxy View 18.4 inçlik devasa ekranı ile bir tablet için normal üstü ebatlara sahip olsa da onu kişisel bir monitör ya da TV olarak kullanmak isteyen elektronik severler için bir hayli uygun görünüyor.

Akıllı telefonlar ve bilgisayar nasıl DNA larınını birleştirip şimdilerde tablet dediğimiz sınıfı oluşturduysa şimdi de Samsung Galaxy View öncülüğünde tabletler ve televizyonlar bir araya gelerek yeni bir sınıfı daha oluşturmak üzere  .”içeriği nasıl tükettiğinizi ve ona nasıl eriştiğinizi tekrar düşünmek istedik” diyen Samsung Amerika’nın ikinci başkanı Dennis Miloseski Samsung Galaxy View’i sizden bir kol uzaklığında bulunan ve 60 inçlik bir televizyon deneyimi sunan bir ürün olarak tarif ediyor.

Samsung Galaxy View’in 18.4 inçlik devasa ekranınında sunduğu   1920×1080 FullHD çözünürlük tabiki tabiki ppi rekorları kırmıyor. Ancak düşük açılarda dahi oldukça canlı görüntüler izlemek mümkün.

Peki neden Samsung böylesine büyük bir ekranda retina, QuadHD yada 4K display kullanmadı diye merak ediyorsanız bunun sebebi kuvvetle muhtemelki batarya ömrünü en uzun sürede tutmak.  Çünkü Samsung Galaxy View’in 5700 mAH gücündeki bataryası yaklaşık olarak 8 saatlik bir video performansı sınmaya yeterli oluyor. Bir diğer potansiyel sebep ise  bir çok video ve uygulama içeriğinin genellikle 4K  yada Quad HD yerine Full HD çözünürlük için optimize edilmiş olması.

samsung galaxy view handle

Samsung Galaxy View ile birlikte gelen Android 5.1.1 Lollipop  artık demode olmaya başlayan  Samsung’s TouchWiz UI’ye rağmen oldukça düzgün ve efektif çalışıyor.  1.6GHz octa-core işlemci ve  2GB of RAM desteği Samsung Galaxy View’in multi window (çoklu pencere) işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için yeterli gücü sağlıyor.

Aslında Samsung’un bu yeni devine ilk baktığınızda aklınıza gelen ilk şeylerden bir tanesi onun nasıl bir oyun deneyimi yaşatacağı. Özellikle Game of War ve Clash of Clans gibi strateji oyunlarını böyle bir ekranda oynayabilmek gerçekten  çok heyecan verici ve ilginç olacak. Ancak Galaxy Views lanscape-mode da rotasyon yapamayacağı için portre ekrana göre dizayn edilmiş android oyunları oynarken kenarlarda kalacak siyah ksıımlara alışmanız  biraz zaman alabilir.

Samsung Galaxy View’in baz modelinde sadece Wi-Fi bağlantısı bulunuyor, tabi biraz daha bütçe ayırıp LTE teknolojisine sahip olan modelinede sahip olabilirsiniz.  Ayrıca her iki model dede 32GB ve 64 GB storage (depolama) opsiyonları sunuluyor. Tabi micro SD kartlarla yine her ikisni de 128 GB a kadar yükseltebiliyorsunuz.

Kickstand’ı sayesinde Samsung Galaxy View’ı  oldukça kolay bir şekilde kullanıp taşıyabiliyorsunuz. Taşıma fikri ilk başlarda biraz tuhaf gelse de Samsung’un bu cihazı zaten yatağınıza, odanıza ve hatta kanepenize götürüp orada kullanabilmeniz için tasarladığını hatırladığınızda herşey biraz daha normalleşmeye başlıyor .

Aslını söylemek gerekrse Samsung Galaxy View ne Microsoft Surface Pro 4’e ne de iPad Proya rakip olması için tasarlanmış bir ürün değil, yazının başında da dediğimiz gibi apayrı ve yeni bir sınıfın ilk üyesi… Ancak yinede bir tarafta tabletler diğer tarafta TV ler.. işi biraz zor gibi görünüyor…

 

 

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>