GİYİLEBİLİR

Yeni Gear beklentileri karşıladı mı? Samsung Gear 2 inceleme

By

on

 

Samsung Galaxy Gear 2

 

Akıllı evler, akıllı otomobiller, akıllı telefonlar şimdide akıllı saatler.. Peki özellikle son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bu cihazlar gerçekten işlevsel ve kullanılabilir mi? yoksa piyasayı sarmış gereksiz bir  tekno-moda mı? Bu sorunun cevabını akıllı saat sektörünün başı çeken üreticilerinden birisi olan Samsung’un kalfalık eseri olan  Gear 2 ürnünü inceleyerek bulmaya çalışacağız.

 

Galaxy Gear 2 Camera

Samsung’un bu konudaki iddiası daha  gear 2 nin kutusunu görürgörmez kendini çok güçlü bir şekilde hissettiriyor, adeta kutunun içerisinden çıkacak olan  gear 2 nin kalitesi konusunda lansman yapıyor.

Samsung Galaxy Gear 2 Hoperlor

Kutunun içerisinde çıkan  gear 2’yi  gördüğünüzde özellikle önceki modeli olan  gear’a  kıyasla tasarım konusunda bir hayli ileri gittikleri hemen farkediliyor. main buttonun tam karşısında saatin üst kısmında metal gövdeye dahil edilmiş 2 mpx lik kameranın  hem fotoğraf çekiminde hemde video çekiminde kendinden bekleneni başardığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galaxy Gear 2 alt kısım

 

Özellikle acil durumlarda son derece işlevsel bir kullanımı var, ekranın sol üst köşesinde bulunan kamera ikonuna basarak fotoğraf ve video çekimi arasında hızlı geçişler yapabiliyorsunuz. Yetersiz ışıklı  iç mekan akşam çekimlerinde dahi görevini  yerine getirilebilen kameranın iki modu bulunuyor birisi “Otomatik” diğeri  yakın çekimler için olmak  üzere “makro” .

 

Galaxy Gear 2 Kolçak

Video boyutunda ise kullanıcılara iki seçenek sunuluyor, bunlardan ilki 1280×720 HD diğer ise 640×640 . Sesli fotoğrafta çekebilen cihaz kullanıcısına tercihe bağlı konum etiketleme imkanıda sunuyor.

 

Galaxy Gear 2 microfon

 

Çektiği fotoğraf ve videoları 4GB lik bir hafızda saklayan cihaz, bu medya dosyalarını eşleştiği android cihaza sizi çok bekletmeden aktarabiliyor.  Medya oynatıcı özelliği sayesinde kaydettiğiniz dosyaları çektiğiniz anda olmasada daha sonra galeri uygulamasının içerisine girerek izleyebiliyorsunuz.

Galaxy Gear 2 sağ görünüm

Bildirim uygulamasının aktif edilmesi sayesinde;  hazır şablon ve ifadeler  dışında cevap veremesenizde gelen mesajlarınıza ve emaillerinize bakıp kontrol edebiliyorsunuz.  Üzerinde tüm tüm dokunmatik tuş takımlarının yeraldığı arayıcı uygulamasının yerine sesli arama uygulamasını tercih ederek yapabileceğiniz aramalarda bluetooth kullaklık opsiyonu olmasına rağmen gövdeye yerleştirilmiş mini hoperlör eğer dışarıda çok gürültülü bir ortamda değilseniz oldukça tatminkar sonuçlar veriyor.

Galaxy Gear 2 Camera 2

 

saat üzerindeki uygulamaları kullanarak arama yaptığınızda android telefonunuzun ekranındada aktif olan aynı çağrı bilgi ekranını görebiliyorsunuz. Ancak işlevsellik gereği budurum tersi söz konusu değil; yani telefondan arama yaparken saatin ekranı çok doğal olarak aktif olmuyor.

Galaxy Gear 2 sol görünüm

Harekete duyarlı ekran kolunuzu yukarı doğru çevirdiğnizde aktif hale gelirken ekran zamanaşımı (kararma) süresi için 10 saniyeden başlayıp 5 dakikaya kadar uzayan bir opsiyon seçeneği ile sunulmuş. Son derece pratik ve yararlı olan bu uygulama dikkat çekmek istemediğiniz  ciddi ortamlarda biraz sorun olabiliyor.

 

Galaxy Gear 2

Bu durumda ekran uyandırma seçeneklerini kapatıp, saat ekranının aktivasyon özelliğini sadece gövdenin altında bulunan büyük metal tuşla kontrol edebiliyorsunuz. Samsung saatin üzerinde konumlu  tek buton olan bu tuşu, navigasyon şeklinde olsaydı çok daha kullanışlı olabilirdi

Galaxy Gear 2 Arka görünüm

WatchOn” kumanda uygulaması sayesine doğru ayarları  yapabilirseniz    televizyonlarınzı yada internete bağlı “Set Top Box” larınızı genel anlamda kontrol edebiliyorsunuz. Bukadar küçük bir cihazda yüklü kumanda uygulamasının standart bir kumandanın tüm tuş ve fonksiyonlarına sahip olmasını beklemiyorsanız gayet tatmin edici.

Galaxy Gear 2 Match box

 

Yaşa göre farklı opsiyonlar sunan Egzersiz programlayıcı, Adım Sayar, Nabız ölçer, Rehber, Müzikçalar, Sesli not gibi uygulamarı bünyesinde barındıran  gear 2 nin en güzel özelliklerinden biriside “Cihazımı Bul” özelliği; Bu özellik sayesinde masanın altına yada koltuk takımının arası gibi kuytu yerlere düşmüs telefonunuzu, saatin yaptığı çağrı sayesinde ister titreşimde olsun ister sesli modda onu  rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Galaxy Gear 2 Wear

Gear 2 eşleştiği  android zihazla olan iletişiminde  bluetooth bağlantı teknolojisini kullanıyor. açık bir alanda 7-8 metreye kadar  korunabilen bağlantı, araya bir duvar yada kapı girerse özellikle kapalı ve dar mekanlarda, bir metre mesafede dahi telefonla ilgili uygulamaların kullanımlarını imkansız kılıyor.

Galaxy Gear 2 Wear 2

Sadece 68 gram ağırlığındaki akıllı saat tüm bu görevleri yerine getirirken  300 mAh lık bir bataryadan beslenen  gear 2, açık bluetooth bağlantısıyla yaklaşık 2 gün uyanık kalabiliyor. Sadece otomobil kullanımı gibi spesifik zamanlar dışında bluetooth bağlantısı kapatılırsa 5 güne yakın bir süre sizi yalnız bırakmıyor,  Aslında,  böyle bir akıllı saati 5-6 gün besleyebilecek bataryanın saatin altına takılan mini bir aparat aracılığı ile tam şarzının ortalama 30 daika gibi kısa  bir sürede tamamlanması memnuniyet verici. Amerikada 299 USD fiyat etiketiyle satılan cihazı Şuan Türkiyede  800 TL – 1000 TL arasında bir bedelle satın alabilirsiniz

 

SAMSUNG GEAR 2  SonBakışta;

 • 1.63” 320 x 320 Super AMOLED ekran
 • 2.0 Megapixel Auto Focus fotoğraf ve video kamera (720 p)
 • Metal gövde
 • Toza ve suya karşı IP 67  sertifikalı
 • Accelerometer, Gyroscope, Heart Rate Sensor
 • Tipik kullanımda 2~3 gün, Yalın kullanımda 6 güne kadar bekleme süresi
 • Bluetooth 4.0 LE Teknolojisi
 • Dahili hafıza 512 MB RAM + 4 GB
 • Tizen işletim sistemi
 • Samsung Galaxy telefonları için üretilmiştir (*Belirli özelliklerde; Android™ version 4.3 , Jelly Bean ve üstü
  WVGA ve üstü çözünürlükte, 1.5GB ve üstü hafızaya sahip)
 • 68 gr – 2.4 Oz
 • Li-ion 300mAh batarya
 • 1.0 Ghz
 • CPU dual Core
 • Audio Format : MP3, M4A, AAC, OGG
 • Sensör TipiAccelerometer; Gyro Sensor; HR Sensor
 • Kutu İçeriği; Gear 2, Şarj Beşiği, elektrik bağlantı kablosu ve fişi, Kitapçık

Şuan için; Samsung Galaxy S 5, Galaxy Note 3, Galaxy Note 2, Galaxy S 4, Galaxy S 3, Galaxy S 4 Active, Galaxy S4 mini, Galaxy Note 10.1 – 2014 Edition, Galaxy Note Pro, Galaxy Tab Pro, Galaxy Tab 4 cihazlarıyla ve  Siyah, Turuncu ve Gri renk seçenekleriyle…

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>