ordu escort

ETKİNLİK

Sanal Gerçeklikte Yeni Çağın Adı “Cinebox”

By

on

Cinebox

Şunu artık gönül rahatlığı ve büyük bir heyecanla itiraf etmeliyiz ki Virtual Reality yani “Sanal Gerçeklik”denilen şey  artık gerçek manasıyla var.. Çünkü bugün buna bizzat kendi gözlerimizle şahit olduk.  Yukarıdaki resme bakıp ta benzer fiziksel görünüşteki ekipmanlarla bazı deneyimler yaşamış olduğunuzdan bu kadar da abartmaya gerek yok diyebilirsiniz.

Aslına bakarsanız bu sabaha kadar biz de sizinle aynı fikirdeydik ancak ne olduysa ofis için bazı elektronik malzemeler satın almak üzere gittiğimiz  Maltepe Carrefourpark’ta oldu. Herşey o genç kızın çığlık atmasıyla başladı. AVM kapısından içeri giren  her faninin yaptığı gibi tam karşımızda duran Star Wars figürlerine bakıp en derin hipnozlara dalmışken AVM’nin tâ derinliklerinden gelen bir çığlıkla irkildik ve her Türk gencinin boynunun borcu olduğu üzere bu ürkütücü sesin orijinine doğru iz sürmeye başladık.

Aşağı yukarı 100 adım ilerlemiştik ki   AVM nin güney doğu  köşesinde üzerinde CINEBOX  yazan cam bir kabin içerisinde çırpınan yetişkin kızları görünce artık çığlıkların kaynağını bulduğumuzdan emin olduk. Neyse ki o anda sanal tur tamamlandı ve kızlar artık susarak başlarındaki VR gözlükleri çıkardılar. Gözleri kocaman olmuştu ve kafaları terden sırılsıklamdı, büyük bir şaşkınlık içerisinde olanlara inanamamış gibi birbirlerine baktılar.

Homo Neandertal abimiz kulaklarımıza “Elinizin hamuruyla Sanal Gerçeklik işine bulaşırsanız böyle basit şeylerde bile ciyak ciyak bağırırsınız işte” diye fısıldayıp bize poz kesitirirken sendeleye sendeleye giden kızların arkasından sırıttığımızda ne büyük bir gaflet içerisinde olduğumuzu henüz anlayamamıştık tabi. Aslına bakarsanız kabin görevlisinin samimi daveti olmasaydı uzun bir sürede anlayamayacaktık.

Alem delikanlı görsün edasının son raddesiyle koltuklarımıza kurulup görevli kardeşimize  en zorunu gönder gelsin tafrası yaptıktan sonra VR gözlüklerimizi daha doğrusu başlıklarımızı giyindik. Hay giyinmez olaydık… 3 eksen + 6 yönde analog hareket eden koltuk, son derece kaliteli optiklere sahip VR gözlükler, rüzgar sistemi ve yazılım yer çekimi ivmelerini neredeyse kusursuz bir gerçeklikle deneyimlememize sebep oldu.

Bu VR bileşenleri lagsız harika bir uyumla çalışıyordu.. yerden 100 metre yukarıdan  200 kmh hızla zemine çakılmak üzereyken çığlık atmamı engelleyen tek şey ölümüne de olsa sağ ve sol yanımda oturan birisi esmer birisi sarışın bu iki güzel kızın yanında karizmayı çizdirmeme azmimdi… Tabiki sanal hanımefendilerden bahsediyorum…. Kafamı uzatıp yüzlerindeki pikselleri görmesem ağır abi modunu bayılana kadar sürdürecektim…

Artık bir noktadan sonra adını Cinebox koydukları bu dokuz boyutlu sanal gerçekliğin sanallıkla hiçbir alakası kalmamaya başlamıştı ki Allahtan tur bitti.. Bırakın görevli arkadaşa bir kaç soru sormayı neredeyse kendi adımı bile zor hatırlıyordum…  Bu yüzden en kısa zamanda kendilerini ziyaret edip özellikle ekipmanlarla ilgili teknik hususlarda merak ettiklerinizi bir bir sormak istiyoruz…   Bu yüzden şimdilik fazlaca bir detaya sahip değiliz… Ancak bu kadar beklemeye niyeti olmayanlar kendilerini gidip Maltepe Carrefourpark’ta ziyaret edebilirler.. Kesinlikle pişman olmayacaklar ve unutamayacakları bir deneyim yaşama fırsatını da bulmuş olacaklar…  Bizde bu muhteşem deneyim için hem Cinebox yetkililerine hem de Maltepe Carrefourpark yönetimine teşekkür etme fırsatını kaçırmamış olalım…

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>