ordu escort

HACK-BUG

Şimdi de “TTNET” Etiketli E-posta Tehlikesi.

By

on

Ttnet hack

Geçtiğimiz aylarda “Turkcell” etiketi ile eposta kullanıcılarına zor zamanlar yaşatan virüs yine iş başında, bu seferki title’ı ise TTNET.

Son günlerde bir çok kullanıcı  e-posta hesaplarına gönderilen ve maillerin açılması ile aktif hale gelip bilgisayarlardaki bir çok dosyayı zaman zaman da tamamını şifreleyerek kullanılmaz hale getiren yeni  bir virüs ettiler. Aslında şimdi TTNET etiketini kullanan virüs daha önceki TURKCELL etiketli virüsün bir türevi.

Çok daha inandırıcı olması için TTNET’ten gelen ve hesap numarası ile başlayan eposta formlarını birebir taklit ediyor. Ayrıca ön yazıda gösterilen yüksek fatura değerleri ile kullanıcının panik yaparak düşünmesine fırsat vermeden bir an önce e-postanın içeriğini okuması sağlanıyor. Sonrası Malum Şifrelenerek kullanılmaz hale gelen dosyalar ve bilgisayarlar.. Gerçi  TTNET tarafı bu konuda gerçekten hızlı davrandı kullanıcılarına e-postalar göndererek durumun riskleri konusunda tedbirli olmaları sağlandı.

TTNET virus

Sonuç olarak bu tarz virüslerin yol açtığı sorunların maalesef tam olarak bir çözümü yok. Çoğunlukla fidye karşılığı recode vadedidiliyor. Ancak tam olarak hiç kimse garanti veremiyor. Şu noktada yapılacak en makul iş  faturalarınızın hizmet numaralarını bu gelen epostadakilerle karşılaştırmak olacaktır. Sonuç olarak virüs sizin gerçek hizmet numarasını bilemeyecektir.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>