ordu escort

İNTERNET

Tehlike Çanları Bu Sefer Skype Mesajı İçin Çaldı. Peki Ne mi Yapacağız?

By

on

skype mesaj sorunu

iMessage uygulamasındaki güvenlik açığını kullanarak iPhoneların çalışamaz hale gelmesine sebep olan yarısı arapça karakterli esrarengiz mesajın malum icraatının üzerinden daha bir hafta bile geçmemişken yeni bir  mesaj krizi de skype’de ortaya çıktı.

Skype’de de iPhone’dakine benzer  virüs içerikli bir mesaj tespit edildi. “”Http://:”” karakterlerini içeren  mesaj windows, android ve iOS sistemini kullanılamaz hale getiriyor. Sorunu ilk olarak  venturebeat kullanıcı isimli bir kişi rapor etti. Şuana kadar mobil sistemler üzerinde etkili olan Virüsün  desktop platformunda yaşattığı bir  olumsuz bir durumun rapor edilmedi.

Sorun hakkında bir açıklama yapan Skype Sözcüsü ise bu yeni mesaj krizini resmi ağızdan doğruladı. Sözcü ” Sorunu farkettiklerini ve bir çözüm bulmaya çalıştıklarını” ifade etti. Peki biz Skype yetkililer bir bu sorouna bir çözüm bulana kadar ne yapacağız; Şuan için yapılacak en mantıklı şeyin mobil cihazınıza Skype aracılığı ile gelen bu mesajın silinerek Skype programının en baştan tekrar   kurulması olduğu söyleniyor..

Ancak bu çözüm şuan için bütün kullanıcıları tatmin etmeyebilir çünkü bütün kullanıcılar kendi hesapları üzerinde tam yetki sahibi  değil. Mobil cihazlarına gelen bu mesajı silip Skype programını tekrar kurduklarında Skype bulut üzerine yedeklediği dosyaları tekrar mobil cihazınıza kuracaktır. Böylece mesaj geçmişiniz de yeni Skype kurulumu ile birlikte tekrar mobil cihazınıza yüklenecektir.  Bu yüzden özellikle kendi hesapları üzerinde tam denetim yetkisi olmayan free kullanıcılar için “mesajı kendisine gönderen kişiden bu mesajı silmesini istemek  ve ardından Skype’nin son sürümü yada etkilenen sürümü yerine  daha eski bir versiyonunu yüklemek” çok daha mantıklı olacaktır.

 

 

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>