ordu escort

HACK-BUG

Tek Mesajla iPhoneları Bozuyorlar.. Nasıl mı Düzelteceksiniz;

By

on

iphone bozan mesaj

Apple’ın iMessage platformunu kullanan  yeni bir virüs iPhonlarınızı kapatarak kullanılmaz hale getiriyor. Bu  virüs içeriğinde  “effective. Power لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ 冗” şeklinde yarısı arapça harflerden oluşmuş  bir metin  ile birlikte iPhonlarınıza yerleşiyor.

Eğer o anda  halihazırda herhangi bir kişiyle  iMessage uygulamasını kullanarak  mesajlaşmıyorsanız , o an ne yapıyor olursanız olun  telefonunuzu kilitliyor ve sizi sistemi yeniden başlatmaya yönlendiriyor hatta zorluyor.  ilk  başlarda iPhoneların kaptılıp tekrar açılmasıyla düzelen kilitleme sorununun bazı iPhone 5, 5S ve 6 larda daha kalıcı sorunlara sebep olduğu rapor ediliyor.

Apple uzmanları daha hiç karşılaşmadıkları bir türde olan mesajı deşifre ederek problemi çözmeye çalışıyorlar. Ancak şuan için bir Apple sözcüsü tarafından yapılan ” bir dizi belirli unicode karakterlerin sebep olduğu iMessage probleminin farkındayız ve  buna bir yazılım güncellemesi ile çözüm getireceğiz.”  şeklindeki beyanat dışında Apple tarafından yapılmış resmi bir çözüm açıklaması mevcut değil.

Peki Apple bu soruna çözüm bulana kadar yada  bu sorunu çözecek yeni bir yazılım güncellemesi yapana kadar biz ne yapabiliriz.  Aslında bazı formlarda aşağıdaki yöntemin alternatif ve geçici bir çözüm yolu olabileceği belirtiliyor;  Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra bildirimler sekmesinden mesajlar kısmına giriyoruz  ve “ardından kilitli ekranda göster” etiketli butonu kaydırarak kapalı duruma getiriyoruz. Son olarak da bildirim sesi’ni “yok” olarak işaretleyip kendimize iyi şanslar dileyerek iPhonelarımızı kullanmaya devam ediyoruz…  En azından biraz önce bahsettiğimiz yazılım güncellemesi yayınlanana kadar.

iphone bozan mesaj ve cozumu

UYARI; Kesinlikle bu mesaj içerisindeki metni arkadaşlarınıza mesaj olarak göndermeyin….!!!!

DİKKAT! BU SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN APPLE TARAFINDAN YENİ BİR AÇIKLAMA  YAPILDI

Aynen alıntılıyoruz. işte Apple’ın ağzından çözüm;

 1. Ask Siri to “read unread messages.”
 2. Use Siri to reply to the malicious message. After you reply, you’ll be able to open Messages again.
 3. If the issue continues, tap and hold the malicious message, tap More, and delete the message from the thread.
Last Modified:
1- Siriye okunmamış mesajları okuma komutu verin
2- O mesajı cevaplamak için Siri’yi kullanın. Cevapladıktan sonra Mesajları tekrar kullanabileceksiniz.
3- Eğer problem devam ederse, söz konusu mesajın üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun ve sonra tekrar dokunarak onu mesaj kuyruğundan silin…

Apple iMessage Çözümünü Yayınladı

Tehlike Çanları Bu Sefer Skype Virüsü İçin Çaldı

 

Views: 7240

loading...

Recommended for you

5 Comments

 1. Mert

  Mayıs 28, 2015 at 7:12 am

  Arkadaşın teki bana bu mesajı attı mesajlara giremiyorum başka bir çözümü yokmudur?

 2. Alparslan Üke

  Mayıs 28, 2015 at 1:40 pm

  Sorunun çözümünü buldum, mesajı atan kişi atılan kişiye siri aracılığıyla bir mesaj atarsa diğeri bu mesajı açabiliyor ve o da cevap verdiğinde zincir kırıldığı için her iki telefonda ‘power’ sorununu yaşamıyor. Garanti olsun diye mesajı silmenizi öneririm.

  • Anonim

   Mayıs 30, 2015 at 6:09 am

   Teşekkürler

 3. Enes Şeber

  Mayıs 29, 2015 at 5:48 am

  Arkadaşlar sorunun ÇÖZÜM VİDEOSUNU ÇEKTİM buyrun linki:

  https://www.youtube.com/watch?v=UT2GGW4cQfc

 4. Zeynep

  Mayıs 31, 2015 at 8:42 pm

  BENIM TELEFON iphone 6 MESAJLAR UYGULAMASINI ACIOR VE BANA BIR KAC ARKADAS BU MESAJI YOLLADI BENDE YOLLADIM SU AN TELEFONUMDA BIR SEY YOK SONRADAN OLUR MU?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>