ordu escort

DÜNYADAN

Telefonundaki Uygulamayı Kaldırınca İşten Atıldı..

By

on

uygulamaAmerka’nın  Kaliforniya eyaletinde bir kadın,  işvereninin kendisini günün 24 saati takip edebilmek amacıyla telefonuna kurduğu uygulamayı kaldırdığı için işten atıldığını iddia ederek dava açtı.  Amerikada para transferi konusunda faliyet gösteren Intermex adlı bir  firmada çalışan Myrna Arias Patronunun kendisine telefonunu devamlı açık tutmasını ve asla kapatmaması gerektiğini söylediğini ancak uygulamayı kaldırdığı için önce haftalarca azarlandığını ve ardından da işinden kovulduğunu söyledi. Bu olayın ardından soluğu mahkemede alan Myrna Arias işvrenini dava etti. Onu mahremiyetini ihlal etmekle ve sözleşmesini haksız yere fesh etmekle suçluyor.

Kern şehir mahkemesine sunulan dava dilekçesinde yazılanlara göre Kadının Patronu Stubits  çalışanların mesai esnasında izlendiğini kabul etti. Eski patron ayrıca kadının uygulamayı telefonuna indirdiği için belirli zamanlarda ne kadar hızlı araba kullanabildiğini bildiğini söyledi.  Myrna Arias kendisinin aslında mesai saatleri içinde  söz konusu  uygulamanın GPS fonksiyonuyla bir sorunu olmadığını ancak çalışma saatleri dışında lokasyonunun bilinmesine itiraz ettiğini söyledi. Kendi isteği dışında telefonuna kurulan bu uygulamayı hapisane mahkumlarının ayaklarına takılan elektronik bilekliklere benzeterek  patronuna yaptığı şeyin yasal olmadığını söylediğini Ancak ondan bu duruma katlanması gerektiğini çünkü Intermex’in ona eski şirketinden daha fazla para verdiği şeklinde bir cevab aldığını da ifade etti.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>