ordu escort

ROBOT

Terapist Robot Otistik Çocuklara İletişim Kurabilmeleri İçin Yardım Ediyor.

By

on

Therapeutic Otism Robot

Yale  Üniversitesi bünyesinde bulunan “Social Robotics Lab” terapist robotlar konusunda ciddi ve geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Hatta bu terapist robotlar otistik çocuklara diğerleri ile daha derin bağlar kurabilmeleri için yardım ediyor.

Sosyal robot laboratuvarında sürdürülen çalışmalar sayesinde bu robotlar zorlu anlarda dahi  otistik çoçuklardan sağlıklı ve tekrar eden olumlu cevaplar alabiliyorlar.  Bu robotlar  ayrıca bir taraftan küçük  çocuklara beslenme eğitimi verilmesi, arkadaş şiddetine karşı mücadele ve yabancı dil öğretilemsi gibi çok farklı ve geniş alanlarda kullanılırken diğer taraftanda ergenlik çağıdaki çocuklara davranışsal bozukluklar ve öfke yönetimi konularında yardım ediyorlar.

” Social Robotics Lab’ın yöneticisi olan Brian Scassellati  ” Ben robotlardan daha çok insanlarla ilgiliyim ve ürettiğimiz tüm robotların bir amacı var. ” Asıl amaç çocuklara yardım etmek” diyor. Çocukların robotlarla nasıl olupta  bu kadar kolay iletişim kurabildiklerini kendilerininde tam olarak anlayamadıklarını ve bunun sebebini bulmak için uzun yıllar boyunca araştırmalar yaptıklarını da belirtiyor.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>