ordu escort

FİLM

Terminator Geri Döndü… “Genisys”

By

on

terminator 5

 

Beyaz perdenin gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlerinden bir tanesi olan  olan James Cameron’un 1984’te yönetmen koltuğuna oturarak çektiği Terminatör filminin 5. versiyonu olan “Terminator Genisys” bir kaç gün önce ülkemizde de gösterime girdi.

2029 yılının Skynet’inde  akıllı makinelere karşı insan direnişinin lideri olan  John Connor (Jason Clark) en güvendiği adamı olan Çavuş Kyle Reese’i (Jai Courtney) annesi Sarah Connor’ı (Emilia Clarke) koruması için geçmişe yani 1984 yılına geri gönderiyor.

Beşinci serideki bu zaman yolculuğunun sebebi ise yine aynı; Skynet’te hüküm süren akıllı makinalar insanların gelecekteki lideri olan John Connor’ı ve annesini annesini yoketmek üzere yine bir robot  göndermeye karar veriyorlar.

Tabiki bahsettiğimiz robot olağanüstü elektro mekanik güçlere sahip olan “Terminatör”den başkası değil.  Arnold Schwarzenegger fenomen filmin  üçüncü serisinden sonra ilk  kez  terminatör rolünde izleyicinin karşısına geçiyor.

Çavuş Kyle Reese’in geçmişe gönderilmesiyle zaman çizgisinde yaşanan kırılmalar onun kendisini “yeni” bir geçmişte bulmasına ve beklenmedik olaylarla karşılaşmasına sebep oluyor. Ayrıca yeni ve tehlikeli düşmanlarına karşı Arnold Schwarzenegger’in canlandırdığı Gardiyan karkateri ile yapacağı ittifak filmin aksiyon dozajı hakkında fazlasıyla ipucu veriyor…

Filmin ilk bölümü “Terminator” 1984, ikinci bölümü “Mahşer Günü” 1991, üçüncü bölümü “Makinelerin Yükselişi” 2003 ve dördüncü bölümü olan “Kurtuluş” 2009 yılında izleyicilerle buluşmuştu.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>