ordu escort

MAKALE

“TrackR Bravo ” Modern Dünyanın Sihirli ASPRIN’i

By

on

trackr

Yüzbin yıl önce mağaralardan çıkıp birşeylere sahip olmaya başladığımız o anda çözmek zorunda olduğumuz ezeli bir sorun ile de yüzyüze gelmiş olduk; sahip olduklarımızı nasıl koruyacağız.

Bu soruya modern bilimin belkide bugüne kadar verdiği en güzel cevap TrackR.

TrackR nedir?

TrackR California’lı bir şirket tarafından geliştirilen ve  Wireless, Bluetooth ve GPS teknolojilerini kullanarak sahip olduğu konum bilgisi tespiti yeteneğini,  bir uygulama aracılığı ile akıllı telefonlara aktarabilen devasa işlevli ancak kendisi minik bir cihazdır. Ayrıca alarm fonksiyonları ile de desteklenmiştir.

31mm çapı ve 3.5 mm kalınlığı ile madeni bir bozuk para büyüklüğünde olan cihazın kullanım alanı son derece geniş. Hatta tamamen sizin hayal gücünüze bağlı diyebiliriz. İster haftasonu alış verişe gittiğinizde nereye park ettiğinizi unuttuğunuz aracınızı bulmak için, isterseniz kaybolan pet hayvanınızı bulmak için ve hatta isterseniz de küçük çocuklarınızı takip etmek için bile kullanabilirsiniz.

Pahalı GPS sistemlerine ciddi bir rakip

Sevdiğiniz şeyleri takip etmek ya da kaybolanları bulmak için günümüz itibariyle gerekli teknoloji tabiki var. Ancak uyku kaçıracak fiyatlar söz konusu olabiliyor. Techizat kurulumları ve yazılım kullanımı sorunlarından bahsetmiyoruz bile. Oysaki TrackR küçük bir karabina  ya da beraberinde gelen çift taraflı bantla herhangi bir eşya ya da araç üzerine yerleştirilebiliyor.

TrackR neler sunuyor?

Nesnelerin üzerine ya da içerisine kolayca yerleştirilen TrackR temel olarak üç şekide çalışıyor. Birincisi; Bir yerde unuttuğunuz ya da kaybettiğiniz ve üzerine TrackR yerleştirilmiş eşyanızın yerini akıllı telefonunuzdaki uygulama sayesinde saniyeler içerisinde tespit ederek harita üzerinde gösterebiliyor. İkincisi; sizin için önemli olan ve beraberinizde taşıdığınız bir eşyanızı unutup gidecek olursanız daha ondan uzaklaşamadan çalan alarmlar ile uyarılıyorsunuz. Üçüncü yöntem de ise TrackR kullanıcılarının oluşturduğu devasa networkten faydalanılıyor. Herhangi bir TrackR kullanıcısı sizin kayıp eşyanıza 30 metrelik bir mesafede yaklaşacak olursa anında akıllı telefonunuza GPS konum güncellemesi geliyor.

Bunların dışında özellikle çift taraflı alarm sistemide  bir hayli iş görüyor. Yani cihaz kaybolunca akıllı telefonunuzdaki uygulama üzerinden TrackR’ın 92 desibellik alarmı çalıştırılabiliyor. Aynı şekilde TrackR üzerindeki butona basılarak da akıllı telefon üzerindeki alarm çaldırılabiliyor. Ayrıca  ortak kullanıdaki TrackR cihazları için aile paylaşımı iyi düşünmüş ve sipariş öncesi talep etmeniz halinde üzerine lazerle isim ya da numara da yazdırılabiliyor.

Peki işin sırrı ne?

TrackR bu yazının yazıldığı an itibariyle 3.500.000 adetten fazla satılmış durumda. Peki onun bu başarısının altındaki sır ne; Aslında TrackR’ı  son derece cazibeli kılan şey ne tek başına kullanım kolaylığı ne de minicik boyutları. Low Energy Bluetooth teknolojisini kullandığı için üzerindeki CR1620 batarya sayesinde tam bir yıl boyunca  el sürmeden kullanılabiliyor. Tabi bu ortalama bir süre. Bu süre onun sahip olduğu fonksiyonların kullanım sıklığına göre kısalabilecektir. Yani akıllı saatlerin şarj sıklığı gibi sebeplerden dolayı yaşattığı hayalkırıklığı gibi bir durum söz konusu değil.

trackr-atlas

TrackR Atlas nedir?

TrackR Atlas özellikle ev ya da ofis gibi sürekli kullandığınız indoor mekanların haritalanarak lokasyon tespitine çok daha duyarlı hale gelmelerini sağlayan ve silindir şeklinde bir elektrik fişine benzeyen bir cihaz. Alexa Echo gibi amazon alexa uyumlu cihazlarda TrackR için sesli arama komutları verilebiliyor.

TrackR’ın başka ürünleri de var mı;

Bizim bu yazımızda bahsetmiş olduğumuz modelin ismi “TrackR Bravo”. Ancak markanın bunun dışında da Tracker Sticker, TrackR wallet ve bir yazılım ürünü olan TrackR tablet gibi birkaç ürünü daha bulunuyor.

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>