ordu escort

MAKALE

Türkiye’nin Dijital TV Platformları

By

on

Turkiyenin tv platformlari

Çatıda anten düzelttiğimiz zamanların  hafızalarımızda iyice flulaşmaya başladığı bu günlerde  Sayısal TV platformlarına olan ilginin gittikçe arttığına şahit oluyoruz.  1 ocak 1999  da kurulup 2000 yılının başlarında yayın hayatına başlamasıyla Türkiye’de ki sayısal TV platformunun öncülüğünü  yapan Digitürk’ü  2007 yılında D-Smart, 2008 yılında Teledünya ve  2010 yılında  da bir TTNET kuruluşu olan Tivibu  takip etti. Türkiye’nin sayısal TV Platformlarıyla tanışmasının üzerinden geçen 14 yılda bu kuruluşların paylaştığı pazar payı iyice dikkat çekmeye başladı ve gelişen 3G  teknolojisi ile birlikte  en sonunda GSM şirketleride kendi TV platformlarını kurmaya başladılar. 2014 yılı içerisinde bir taraftan Tukcell ve Avea’nın’da bu platformdaki yerlerini alması  bir taraftan da Vodafon’un standart cep tv servisinin yanında Ev TV si paketi oluşturma hazırlığı içinde olması sektördeki rekabet iyice kızıştı. Bizde Bytemagazin.com olarak Türkyede yayın faaliyetinde bulunan sayısal TV platformlarını sizin için mercek altında aldık. Kuruluş kronolojisine göre hep beraber incelemeye başlayalım. Öncelikle içerdikleri paket özelliklerine bir göz atıp sonrasında ise genel değerlendirmesini yaparak karnelerini vereceğiz.

 

digiturk

DIGITURK, 1999 da Çukurova holding tarafından kurulan ve yaklaşık 15 yıldır faaliyetinde devam etmekte olan Digiturk bugün itibari ile en popüler platformlardan bir tanesi. HD yayın, 3D yayın, 4K yayın ve Dolby Digital 5.1 Surround ses desteğiyle bir hayli iddialı. Digitürk hem evden hemde akıllı mobil cihazlardan ve bilgisayardan da TV yayınlarını izleme imkanı sunuyor. Süper lig maçlarının da yayın haklarını şuan elinde bulunduran şirket 2 si 3D olmak üzere 42 adet HD yayın kanalını bünyesinde bulunduruyor.  Digiturkde Farklı  içeriklere sahip paketler bulunuyor.

Digiturk Paketleri;

Giriş Paketi; 21’i tanesi HD olmak üzere toplam 58 kanal içeren paket Digiturk’ün en sade başlangıç paketi.  Türkiye’nin en popüler ulusal kanallarının Hd versiyonlarını evinize getiren bu paketi izlemek istediğiniz başka kanalları ekleterek genişletebilirsiniz. Ancak paketin içeriğindeki HD kanalları izleyebilmek için Digiturk HD yada Plus aboneliği de yapmanız gerekiyor.

Platin Paketler

Platin  Film Paketi; Hollywood ve dünya sinemasından örneklerin evinize getirildiği pakette; 9’u HD olmak üzere toplam 10 adet film kanalı bulunuyor. Bu kanallarda bir ayda gösterilen film sayısı ise 1000 civarı.

Platin Dizi Paketi; HD kalitede yayın yapan 4 tane dizi kanalıyla dünyanın en popüler dizilerini Amerika gösterimlerinin hemen ardından evinize getiriyor.  Yaklaşık olarak bir ayda 80 dizi ve 800 bölüm gösterimi gerçekleşiyor.

Lig TV Paketleri

Süper Lig Paketi; Türkiye Spor Toto Süper Lig’in tüm maçlarını canlı olarak izleyebileceğiniz pakette Lig TV ve Lig TV HD kanalları bulunuyor.

Şampiyonlar Paketi; Türkiye’de şampiyonluk kazanmış olan takımların yani; Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursa Sporun Tüm maçları “Şampiyonlar Paketi ile evinize geliyor.

Taraftar Paketi; Bu pakette ise İstanbulun ve aynı zamanda Türkiyenin  “Üç büyükler” diye anılan takımlarının  yani Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın tüm maçlarını izleyebilirsiniz.

Şampiyon Anadolu Paketi; İstanbul dışında şampiyonluk kazanmış olan Anadolu takımlarının ki bunlar Trabzonspor ve Bursaspor oluyor; tüm maçlarını izleyebileceğiniz paket.

Anadolu Taraftar Paketi; Türkiye’de şampiyon olmuş beş takım dışında kalan kulüplerin maçlarının yayınlandığı paket

Ek Paketler

Spor Extra Paketi; Lig TV 2 HD ve Lig TV 3 HD kanallarının da aralarında bulunduğu 9 kanalı kapsayan pakette tenis ve basketbol gibi sporlardan maçlar ve programlar mevcut

Belgesel Paketi; ikisi HD olmak üzere Aralarında Nat Geo Wild ında bulunduğu Dünyanın en ünlü 10 belgesel kanalıyla sınırsız belgesel keyfi beğeninize sunuluyor

Çocuk Paketi; çocuklar için oluşturulan pakette Nickelodeon HD  ve Disney Junior da dahil olmak üzere 10 adet kanal bulunuyor

Spor Sever Paketi; Eurosport HD ve Lig TV HD nin de aralarında bulunduğu  8 kanaldan extrem sporlarda dahil tüm spor branşlarından kaliteli programlar izlenebiliyor

Digiturk Servisler;

Avantaj Paket; Digiturk’ün sinema içerikli salon 1, salon 2 ve salon 3 kanallarındaki tüm filmleri kapsayan paket

Yetişkin Paket; Birisi HD özellikte olmak üzere toplam 3 adet kanalın bulunduğu pakette yetişkin içerik yayını yapılıyor.

Avantaj Yetişkin Paket; Salon kanallarındaki tüm filmler ve 3 yetişkin kanalın birlikte sunulduğu paket aslında Avantaj Paket ve Yetişkin Paketin birleştirilmiş versiyonu

Mobil Lig TV Paketi; Süper Lig maçlarının yer sınırlaması olmadan telefon ve tabletler gibi  akıllı cihazlarda ve bilgisayarda izlemesine olanak veren paket.

Digiturk Extralar;

Digiturk HD; Digiturk’ün yayınını yaptığı 42 adet HD kanalı normal görüntüden 5 kat daha net izleme imkanı sunuluyor üstelik Dolby Digital 5.1 Surround ses desteği ile. Ayrıca digitürk’ü internete bağlayarak hiçbir extra ücret  ödemeden dilediğin zaman uygulamasından faydalanarak yayın akışından bağımsız olarak izleyebilirsiniz.

Digiturk Plus; Bu özelliği satın alarak evde olmasanız bile izlemek istediğiniz dizi yada programları kaydedebilir daha sonra ileri geri sararak izleyebilirsiniz

Dilediğin Zaman izleme Özellikli Digiturk  Plus; Hangi programı isterseniz onu kaydedebilir; canlı yayın esnasında mevcut yayını ileri geri alabilirsiniz. Ayrıca  başta diziler olmak üzere , 1000’e yakın filmi ve  daha fazlasını yayın akışıyla sınırlı kalmadan dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak YouTube, Twitter,Facebook ve Karaoke gibi uygulamalara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Digiturk Play ;

Digiturk’u sadece evinizdeki TV nizden değil eğer isterseniz aynı zamanda akıllı cihazınızdan da izleyebilirsiniz. iPhone, iPad, Android ve Windows 8 uygulamaları ile 70 den fazla kanal içeren Digiturk Play yayınlarına her yerde  ulaşabilirsiniz. Üstelik ayda 4.99 TL’ye Yüzlerce film, dizi, belgesel, çocuk ve spor programlarını dublajlı veya altyazılı olarak HD kalitede seyredebilirsiniz.

Digiturk Tam Kanal Listesi İçin Tıklayın

 

 D-smart

D-SMART; 2007 yılında Türkiyenin ikinci TV platformu olarak Doğan TV Holding bünyesinde kurulan D-Smart  8 yıldır aralıksız yayınına devam etmektedir.   Tüm ulusal kanallar dahil Türksat ve Hotbird uydularında yayın yapan yüzlerce uydu kanalı,  tamamı HD nitelikte  Sinema ve Dizi kanalları ve başta  National Geographic ve Discovery grupları da dahil olmak üzere 12 farklı belgesel kanalının bir araya getirilerek oluşturulduğu  73’ü HD özellikte toplam 500 kanal ile dijital tv hizmetini kullanıcılarına sunmaktadır. 2010 yılında Smile internetle birleşerek internet servisi de sağlamaya başlayan şirket artık “D-Smart Internet”  markasıyla hem TV hemde internet hizmetini birlikte verebiliyor.

D-Smart Paketler;

Aile Paketi; 41 tanesi HD olmak üzere ulusal kanalları da kapsayan 240’dan fazla kanal barındırıyor,  Eğer Aile paketini “HD+” cihazıyla birlikte alırsanız  canlı yayını durdur, geri sar tekrar izle fonksiyonuyla izleyebiliyorsunuz. Ayrıca bir programı izlerken kaçırmak istemediğiniz başka bir programı da daha sonra izlemek üzere kaydedebilirsiniz. D-Smart HD+’da sunulan 73 HD kanalı 7 günlük program rehberi, 3D görüntü ve Dolby Digital Ses sistemi desteği ile izleyebilirsiniz.

Aile Spor Paketi; Futbol, voleybol, basketbol ve motor sporları gibi sporun hemen her türünden içeriğin sunulduğu Aile Spor Paketi toplamda 48’i HD olmak üzere 250’den fazla kanalı evinize getiriyor . Eğer  HD + desteği isterseniz ücreti karşılığında edinebilirsiniz.

Sinema Dizi Paketi; 57’si HD olmak üzere 250 den fazla kanalı içeren pakette 10 adet sinema 7 adette dizi kanalı bulunuyor. Sinema Dizi Paketini HD+ desteği ile belli bir ücret karşılığı kullanabiliyorsunuz.

Sinema – Dizi – Spor Paketi; Sinema Dizi Paketi ve Spor Paketinin birleştirilmiş bir versiyonu olan üründe 64 ü HD olmak üzere 260’dan fazla kanal bulunuyor. Tabi HD + keyfini de yaşamak istiyorsanız bir mikatar daha ödemeyi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Mega Paket; D-Smart’ın neredeyse tüm içeriğinin sunulduğu Mega Pakette ise  66’sı HD olmak  üzere 270’den fazla kanal hizmetinize sunuluyor. Üstelik D-Smart Blu da bu paket ile beraber hediye olarak veriliyor. Ücretli HD + desteği bulunuyor.

Xtra Paket; Yetişkinlere özel içerik sunan ve  2’si HD olmak üzere 4 adet kanalı kapsayan Xtra paketi tabiki yetişkinlere göre

Sporxtra Paketi; Bir adet HD kanalı kapsayan paketin spor tutkunlarını hedefliyor.  Bu paketin kapsamında bulunan tek kanal ise NTV Spor Smart HD kanalı…

D-Smart Blu;

D-Smart’ın Müşterilerine akıllı cihazlarında ve bilgisayarlarında kullanmak üzere istedikleri yerde ve zamanda içerik izleyebilmeleri için sunmuş olduğu bir mobil hizmet. Kredi kartınızla sisteme üye olarak D-Smart blu üyesi olabiliyorsunuz.

D-Smart HD +;

D-Smart HD+ yukarıda da bahsedildiği üzere tv yayınlarını kaydetme, durdurma ileri geri sarma ve tekrar oynatma gibi özellikleri beraberinde sunan bir servis. Tüm bu servisler TV nizin yanına yerleştireceğiniz ikinci bir cihazla sağlanıyor.

D-Smart Tam Kanal Listesi İçin Tıklayın

 

teledünya

TELEDÜNYA; Türksat Kablo TV altyapısı üzerinde yayına başlayan bu platform Türksat A.Ş. tarafından 1 kasım 2008 tarihinde kuruldu ve hizmetine 7 yıldır aralıksız bir şekilde devam etmektedir.. Platform kapsamında 46 tanesi HD, 129 tanesi ise SD nitelikte olan toplamda  175 TV kanalı ve  13 tane radyo bulunmaktadır.Teledünya TV platformunda HD yayıonların yanı sıra Dolby Digital ses desteği de bulunuyor. Çanak bağlantısı gerektirmeyen bir kablo TV platformudur. Bu sebeple  frekans kirlenmesinin ve kötü hava koşullarının olumsuz etkisi söz konusu olmaz

Teledünya Paketleri

Temel Paket; Tematik kanallarla birlikte ulusal kanallarında içerisinde yer aldığı yerli ve yabancı 141 kanalın oluşturduğu paket.Bu paketteki kanallardan  29 tanesi ise HD, 112 tanesi ise SD  nitelikte. Birde program tanıtım ve reklamlarının yapıldığı Teledünya info kanalı bulunuyor. Bu paketi satın alanlara Teledünya web giriş paketi ücretsiz veriliyor.

Teledünya Üst Paket; Teledünyanın müşterilerine sunduğu iki seçenekten bir tanesi de  “üst paket”.  Bu paket kapsamındada ulusal tvler dahil yerli ve yabancı birçok tematik kanal bulunuyor.  Aslında Temel paket’in üzerine eklenen 20 adet tematik kanalla oluşturulmuş bir paket. Hem üst pakette hemde alt pakette 13 adet Radyo kanalıda kullanıcıların hizmetine sunulmuş.

SD Sinema Paketi; Temel yada üst paketin içeriğini SD Paket Kanallar ya da  Altın Paket sinema kanallarıyla genişletebilirsiniz. SD sinema paketinin içeriğini HD nitelikte olmayan dört adet sinema kanalı oluşturuyor.

Altın Sinema Paketi; HD nitelikte altı adet sinema kanalının oluşturduğu pakette dünya sinemasından çok sayıda örnekler izleyicinin beğenisine sunuluyor.

Teledünya Servisler

Teledünya Web; Telefon ve tablet gibi akıllı cihazlarınızdan ya da bilgisayarınızdan  Teledünya içeriğinin bir kısmının izlenebilmesi için oluşturulmuş servistir. Aylık abona sistemi söz konusudur iptal olmazsa her ay yenilenerek devam eder.

Sineportal; Yılda yaklaşık olarak 500 film ve 400 bölüm dizi  içeriğine sahip olan Sineportal servisini kullanarak yayın akışına bağlı kalmadan film ve dizileri izleyebilirsiniz. Ayrıca tüm sinema paketi üyelerinin kullanımına ücretsiz olarak sunulmuş durumda.

Teledünya Tam Kanal Listesi İçin Tıklayın

 

TivibuTİVİBU; bu günlerde UEFA ve Şampiyonlar ligi kapsamındaki avrupa maçlarını kullanıcılarına sunacağını açıklayarak 2015 de popülerliğini garanti altına alan TİVİBU ; TTNET A.Ş. tarafından 26 şubat 2010 tarihinde kurularak aynı yıl hizmete başlayan Tivibu Türkiyenin en önemli dijital TV platformlarından birisidir.  Ev, mobil ve web gibi farklı kullanım seçeneklerini sunarken durdur izle, geri al izle yada tekrar izle gibi birçok hizmeti de beraberinde kullanıcı deneyimine sunmaktadır. 200 aşkın ulusal,  yerli ve yabancı tematik kanal ile izleyicisine zengin bir içerik sunuyor.

Tivibu Paketleri

Maxi Paket; Aralarında ulusal kanallarında bulunduğu 29 Adeti HD nitelikte olmak üzere  150 den fazla kanal ve 2500 video arşivi içeren paket Tivibu’nun başlangıç seviyesindeki yayın hizmetini oluşturuyor.

Dizi Paketi; yerli ve yabancı 160 dan fazla kanalı içeren pakette 33 adet HD yayın bulunuyor. Ayrıca 3000 den fazla video arşibi ve 500 den fazla dizi bölümü  üyelerin kullanımına sunuluyor. Paket içerisinde sırf 10 adet dizi kanalı bulunuyor.

Belgesel Paketi; 160 dan fazla kanalın ve 2500 den fazla video içeriğin sunulduğu pakette 32 Adet HD nitelikte kanal bulunuyor. Nat Geo Wild’ın da aralarında bulunduğu 15 adet belgesel kanalıyla oldukça dikkat çekiyor.

Sinema Paketi; Ulusal kanallarımızın da aralarında olduğu 170 kanal 2500’den fazla video ve 500’den fazla film eşliğinde üyelere sunuluyor. Tam 22 Sinema kanılının bulunduğu pakette 32 adet te HD kanal bulunuyor.

Full Paket;  Tivibu’nun gövde gösterisi yaptığı pakette 190’da fazla kanal, 2500’den fazla video arşiv, 500’den fazla dizi bölümü, 200’den fazla belgesel ve yine 500 ün üzerinde film içeriği bulunuyor. Paket kapsamında bulunan 200’e yakın kanalın 45 ini ise HD nitelikte olanlar oluşturuyor.

Tivibu Go

Tivibu’nun zengin içeriğini üyelerine özgürce yaşatabilmek için oluşturduğu mobil hizmet; Üyelerin Tivibu içeriklerini bilgisayardan yada cep telefonu ve tablet gibi akıllı cihazlardan  izlemelerine olanak veren Tivibu Go iki paket halinde sunuluyor.

Go Maxi Paket; Aralarında ulusal kanallarında bulunduğu yerli ve yabancı 100’den fazla kanalı içeren pakette 6 tanede HD nitelikte yayın bulunuyor. Go Maxi ile programları kaydetmeden istediğiniz zaman erişip durdurup geri alabilir ve tekrar izleyebilirsiniz.

Go Full Paket; 120’den fazla kanalı içeren pakette  14 adette HD kanal bulunuyor. Sadece Bigisayar yada mobil cihazlar için  değil aynı zamanda  Smart tiviler için de hizmet veriliyor.. (Go paketleri Bilgisayar, mobil ve Smart TV ye göre değişiklik gösterebiliyor.)

Öne Çıkan Özellikler; Durdur, izle, Tekrar izle, Sosyal Tivi, seç izle, geri al izle ve uygulama dükkanı gibi bir çok ilgi çekici unsur mevcut.

UEFA ve Şampiyonlar Ligi Maçları Nasıl Yayınlanacak; 1 mayıs tarihine kadar Maxi paket içeriğindeki spor kanallarından 1 Mayıstan sonra ise yeni hizmete sunulacak olan Spor Paketi’nden izlenebilecek ve yayınlar HD kalitesinde olacak.

Tivibu Tam Kanal Listesi İçin Tıklayın

 

Turkcell tvTURKCELL TV: Son yıllardaki bağlantı teknolojilerinin gelişmesi ve TV platformlarına olan ilginin giderek artması bir çok ulusal şirketin dikkatini bu alana çekti. Dijital TV platformu hizmeti veren GSM şirketlerinden ilki olan Turkcell 2014 yılında yaptığı yatırımlarla Turkcell TV yi hayata geçirdi. Şuan bir yaşında olan platform yaptığı yeniliklerle güçlü rakipleri arasında tutunmaya çalışıyor.

Turkcell TV Paketler

+Net PAketi; Poüler TV kanallarını  hem bilgisayardan hemde cep telefonu ve tablet gibi akıllı cihazlardan üyelerine sunan pakette kirala izle seçeneğini kullanarak filmde izleyebiliyorsunuz. Paket içeriğinde aralarında HD kanallarında bulunduğu toplam 65 kanal bulunuyor. Sunulan diğer bir hizmet ise 10 saatlik program kaydı.

+Cep Paketi; Web üzerinden hizmet veren bir diğer pakette ise yerli kanalların yanı sıra yabancı kanallarda izleyiciye sunuluyor. Kirala izle seçeneği ile onlarca film arasından seçim yapıp izleyebilirsiniz. 25 saatlik kayıt hizmeti de sunulan pakette  aralarında HD kanallarında bulunduğu 77 kanal bulunuyor.

+Ev Paketi; Turkcell Superonline fiber abonelerinin yararlanabileceği pakette aralarında HD kanallarında bulunduğu toplam 79 kanal izleyici hizmetine sunuluyor. 50 saat kayıt olanağının verildiği paket 100’den fazla film ve yabancı dizi sen seç uygulaması ile zenginleştirilmeye çalışılmış. Ayrıca +1 ek profil özelliğini kullanarak paketi özelleştirebilirsiniz.

+Ev Eğlence Paketi; Yine Turkcell Superonline Fiber abonelerinin kullanımına sunulan diğer bir paket ise +Ev Eğlence. 100 saat kayıt ve fazladan sunulan  2 profil desteği ile +Ev Paketinin desteklenmiş bir versiyonu. Yine aralarında HD nitelikte kanallarında bulunduğu toplam 80 adet kanal paket içeriğinde üyelere sunuluyor.

Turkcell Extra Paketler

Sinema TV Paketi; Standart paketler kapsamında bulunmayan üç adet  sinema kanalını ve Sinemahemen deki film ve dizileri bu pakete üye olarak izleyebilirsiniz.

Mubi Paketi; Yıllık bazda Üyeler için özel olarak seçilmiş yaklaşık 365 adet filmi standart paketlerden birine ek olarak satın alabilirsiniz.

+ Eğlence;  Bu paketi satın alarak  dünya çapında popüler olmuş yüzlerce film ve diziyi izleyebilirsiniz. + Eğlence ve  + Dizi diye iki sınıfa ayrılmış.

+Sağlık Paketi;  Doktor Aytuğ Kolankaya ve konusunda uzman hekimlerin hazrırladığı programların sunulduğu pakette; Kadın sağlığı, Spor ve Egzersiz, Çocuk sağlığı, Erkek sağlığı, cerrahi branşlar, beslenme ve diyet Başlıklarında programlar sunuluyor.

+Çocuk Paketi; Çocuklar için eğitici ve eğlendirici programların bulunduğu paket Turkcell TV + üyelerine ücretsiz olarak veriliyor.

+Akademi Paketi; İnovasyon, kişisel gelişim ve liderlik gibi alanlarda Turkcell Akademi ekibinin tarafından hazırlanan paket de Turkcel TV + kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

+Ek Profil Paketi; Sosyal TV, favori yönetimi ve ebeveyn kontrolü gibi özellikleri ek profil alarak kişiselleştirebilirsiniz.

+100 Saat Kaıt Paketi; Turkcell TV Plus ile verilen 100 saatlik kayıt yeteneğini bu paketi satın alarak +200 saate çıkarabilirsiniz. Kaydedilen içeriklerinize 30 gün boyunca ulaşabilirsiniz.

+250 Saat Kayıt Paketi; Bir önceki paketin genişletilmiş hali olan 250 Saat Kayıt Paketini satın alarak kaçırmak istemediğiniz programları 30 günü geçmemek şartıyla dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz

 

Turkcell TV + Tam Kanal Listesi İçin Tıklayın

 

Filbox

 

FİLBOX; Türkiye Dijital TV platformlarının en yeni üyelerinden bir tanesi olan Filbox ise Mart 2014 yılında kullanıcı testlerine  başlayarak aynı yılın Haziran iye içerisinde Türksat 4A uydusu üzerinden yayın hayatına başladı. Oflaz Medya Grubu tarafından kurulan platformu CI, CI+ modüller  veya dünyanın en büyük set top box üreticilerinden olan güney koreli Humax tarafından kendisine özel üretilen cihazı satın alarak uydu bağlantısı üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Filbox Paketler

Standart Paket; Türkiyenin çiçeği burnunda yeni TV platformu olan Filbox  Sinema TV, Sinema2, Sinema TV Aile, Sinema 1001, Sinema TV Aksiyon, Dizi TV, Da Vinci Learning, Viasat Nature, Viasat History, RTL, English Club TV, Fight Box, Viasat Explore, Trace Urban, Discovery Channel, EuroSport, Discovery Science, Discovery Showcase ve Animal Planet  kanallarını standart olarak izleyicisine sunmaktadır.

Filbox ile ayrıca Türksat uyduları üzerinden yayın yapan yüzlerce şifresiz kanalı izlemekde mümkün.

 

Filbox Tam Kanal Listesi İçin Tıklayın

 

Türkiye’nin En İyi Dijital TV Platformu Hangisi?

Türkiye’de  hizmet veren TV platformlarını  içerdikleri paket ve servislerle inceledikten sonra; Kaçınılmaz sorumuzu soralım ve bize göre cevabını verelim.

DIGITURK

Digiturk;  43’ü HD olmak üzere sahip olduğu 200’e yakın kanalla en iddalı platformlardan bir tanesi. 3D ve 4K yayın desteği ile göz doldursa da  izleyicinin oluşturacağı yayın sepetinin göreli yüksek maliyeti ve potansiyel müşterileriyle hem ilk temas aracı hemde en önemli pazarlama – iletişim kanalı olarak hayati öneme sahip olan websayfasının fonksiyonel ve yeterince berrak olmaması en önemli eksikliği.  Bu eksikliklere rağmen yayın kalitesi,  içerik zenginliği ve üyelerine sunduğu destek ile bizden 4 yıldız alıyor.

digiturk yildiz

D-SMART

Dev bir medya grubunun  onlarca yıllık medya tecrübesi ile  2007 de hayata geçirdiği D-Smart, 73’ü HD nitelikte olmak üzere toplamda 500 civarı kanal ile  hakikaten göz doyuruyor.  Kullandığı bağlantı teknolojisi ile kullanım lokasyonu konusunda sınırlanmamış olsa da bir taraftan  çanak anten kullanımını zorunlu kılması  diğer taraftan da HD yayın izleyebilme ve sonradan oynatma gibi özellikleri kullanabilmek için   Hd, HD + yada cam modül  gibi cihazların ek maliyetleri ile yeni potansiyel müşterilerin karar verme sürecini az da olsa uzatıyor.

D-Smart yildiz

 

TELEDÜNYA

Giriş seviyesi paketinde dahi içerdiği 29’u  HD kalitede 140 dan fazla tv kanalı ile fiyatı bakımından gayet makul olan Teledünya Platformu toplamda yaklaşık 170 kanal ile hizmet veriyor. Uygun paket fiyatları ve zengin sinema – dizi içeriği ile dikkat çekiyor. Platformda suınulan HD yayınları izlemek için satınalınması gereken HD Set Top Box cihazın göreli yüksek maliyeti ve bazı mahalle yada lokasyonlarda hizmet vermeyen kablo tv üyeliğinin zorunlu olması potansiyel müşterilerini en çok düşündüren hususların başında geliyor.

teledunya yildiz

 TURKCELL TV

Çiçeği burnunda yeni TV platformumuz Turkcell TV henüz bir yaşında olmasına rağmen gayet başarılı bir hizmet veriyor. Aralarında HD kalitede olanlarında bulunduğu 80 adet kanalı yüzlerce film ve dizi ile destekliyor. Özellikle Ekprofil uygulaması ve  Doktor Aytuğ Kolankaya’nın dümenini elinde turruğu sağlık sağlık paketi ile dikkat çekiyor. Kısa sürede beğeni toplamasına rağmen başlangıç seviyesi fiyat etiketinin göreli yüksekliği ve  sadece Turkcell Superonline fiber üyelerine sunulmasından dolayı ulaşılabilirlik noktasında potansiyel müşterilerinin bir kısmından yoksun kalıyor..

turkcell TV yildiz

 

TİVİBU

UEFA ve Şampiyonlar Ligi sürprizi ile dikkatleri bir anda üzerine çeken ve Türkiye’nin en büyük dijital TV platformları arasında yer alan TİVİBU 45’i HD nitelikte olmak üzere 200’den fazla TV kanalı, 250’ye yakın belgesel, 500’den fazla film ve binlerce video içerik ile tam bir DİJİTAL PLATFORM. Bir taraftan zengin içeriği ile gözlere hitap eerken diğer taraftan da Uygun paket fiyatlarıyla ceplere hitap ediyor. Seç izle, durdur izle, geri al izle tekrar izle gibi en temel seviyede sunduğu ücretsiz servisler ve uygulama çeşitliliği ile   tüketicilerin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Bu yıl öne gelen GSM operatörlerinden AVEA ile birlikte yürüttü mobil versiyon hizmeti şimdiden kendisine olan ilgiyi ikiye katlamış durumda. Kolay kurulum, modem upgradesinde sıfır sorun ve ücretsiz cihaz değişimi gibi konuları içeren hızlı servis desteği ile bytemagazin.com olarak bizden tam beş yıldız almayı başarıyor…

tivibu yildiz

 

FİLBOX

Aslında Filbox diğer tüm dijital TV platformlarından farklı bir konsepte sahip diyebiliriz. Çünkü bu platformun oluşturulmasında “AZ OLSUN ÖZ OLSUN” anlayışının hakim olduğu ilk bakışta farkediliyor zaten. Sayısız tematik kanal yerine başta sinema olmak üzere spor, doğa,  eğitim ve popüler kültür gibi unsurlara odaklanmış. 1000 sinema filmi ve 25 adet yıllık dizi gösterimi ile özellikle eğlence konusunda bir hayli iddialı.  En güzel tarafı ise taahhüt gerektirmemesi ve fiyatı tabi ki. Ancak tekrar izle gibi kullanıcı yönlü seçeneklerin olmaması bu efektif platformun cazibesini de azaltmıyor değil..

Fibox karne

Bu inceleme söz konusu platformların websitelerinde yer alan bilgiler ve kullanıcı deneyimleri derlenerek hazırlanmıştır. Hertürlü teknik bilgi düzeltmesi talebine açıktır.

Views: 58755

loading...

5 Comments

 1. Bahadır Patır

  Şubat 10, 2016 at 7:06 pm

  Arkadaşlar Allah’ın için lütfen Lig TV ve Tivibu Spor gibi özel kanallar ve Irtedo 2 şifreleme sistem kullanmasın ve şifreli olmasın yarrabim.

 2. Ahmet gümüş

  Aralık 2, 2016 at 5:45 am

  Böyle adi bir firma daha yoktur. İnsanları dolandırmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Kandırarak ve yalan söyleyerek yaptıkları sadece dolandırıcılık.

  • BARIŞ EREM

   Ekim 25, 2017 at 10:45 am

   Haklısınız. Geçen yıl aboneliğimi yenilemek için, Digitürk bayiine gittim. Bir yıllık ücreti ( 800,-TL peşin;(Lig Tv – 5 büyük maçları- +sinema paketi v.s dahil) ödemem karşılığı; Ekim 2016 ‘ dan itibaren aboneliğim yenilendi. Ancak, Ağustos 2017′ de 79,90 TL’ lik bir fatura çıkardılar. Sebebi; kampanya 8 aylıkmış. Çünkü, Lig maçları bitmişmiş…Böyle bir süre kesin söylenmedi, bu insanı aptal yerine koymaktır . Zira 60,- küsur TL yerine, aylık 80,- TL’ ye kim razı olur??? Bu yüzden cezai şartlar öne sürdüler. 165,- TL kabul ettim. Ödeyip yakamı kurtaracağım. Ancak , vatandaşların bu olayı dikkate alıp ona göre davranmasını dilerim.

   • BARIŞ EREM

    Ekim 25, 2017 at 10:51 am

    Ayrıca; yayın kesilmesini, kule vinçlere (Kadıköy’ deki kentsel dönüşüm (!)’ e bağlayıp, teknik servisleri ile, binamızdaki 4 aboneden toplam 800,- TL talep edip,anten yerini değiştirdiler.

 3. çağlayan

  Ocak 1, 2017 at 7:19 pm

  dsmart iyi başmıştı ama 2016 yılında fiyatları yükselti dijitürkün düştüğü hataya düştü 5 yıllık aboneliğimi tahatüt bitince sonlandıracağım hem full paket alıyoruz daha da paralı kanal çıkarıyorlar birde onlara para istiyorlar yemezlerrr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>