ordu escort

TAŞIT

W Motors’un 900 Beygirlik Ufaklığı “Fenyr Supersport”

By

on

PSX_20151111_005049

Henüz 3 yaşında olmasına rağmen spor araba sektöründe adından bolca bahsettirmeyi başaran Dubaili  W Motors bu kısacık sürede  iki farklı süper car modelini banttan indirmeyi başardı.

W Motors’un 2.süper otomobili olan “Fenyr Supersport” ayrıca markaya ait model hiyerarşisinde de ikinci sırada geliyor. Yani şuanda W motors’un giriş sınıfı aracı durumunda. Ancak giriş sınıfı olması sizi yanıltmasın 6 silindirli ve  4.0 Litrelik twin-turbo motoru ona tam 900 beygirlik bir güç veriyor.

Fenyr Supersport 1

Anlaşılan o ki  bu ufaklığı sadece park halinde yakalarsak görebileceğiz çünkü 0-100 km hıza sadece 2,7 saniyede çıkan Fenyr Supersport’un kadranında göreceğiniz azami hız  ise 248 mph yani neredeyse saate 400 kmh. Tabi hız tutkunu modifikasyon uzmanlarının elinden geçtikten sonra neye dönüşür şuan için hiç kimse kestiremiyor.

Fenyr Supersport 2

Ancak şunu açıkça itiraf etmek gerekiyor ki Fenyr Supersport son derece iddialı bir tasarıma sahip alüminyum gövdesine,  karbon   şasesine  ve muhteşem gücüne rağmen bir italyan estetiğinden çok uzaklarda. Bu işin italyanlarla ne alakası var demeyin çünkü W Motors  Arap kardeşlerimizin milyar dolarlarının italyan tasarımcıve mühndisleri tarafından yorumlanması ile oluşturuldu.

Fenyr Supersport 3

Arapların “Baba Yiğiti” W Motorsun ilk aracı olan Lycan Hypersport aynı zamanda hem Arap coğrafyasında hemde Ortadoğu’da üretilen ilk spor araba olma ünvanını taşıyor. Holografik görünümü, elmaslarla kaplı farları  ve 3.4 milyon dolarlık fiyatı ile şuan dünyanın 3. en pahalı otomobili durumunda.

Fenyr Supersport 4

 

3.7 litrelik 6 silindirli çift turbo boksör motoru Ruf CTR3’ten alınan ve Dubaideki fabrikasında yılda sadece yedi adet üretilen Lycan Hypersport’a hem Fast And Furius gibi filmlerden hem de Asphalt 8 gibi bir çok oyundan aşinayız zaten… Yani parayı veren düdüğü hatta borazanı çalmışşş..  Kıskanmamak elde değil… Darısı başımıza..

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>