ordu escort

İNCELEME

WD TV Personal Edition

By

on

wdtvpersonal

Son yıllarda birbiri ardına piyasaya sürdüğü disk depolama ürünleriyle adından sıkça söz ettiren Western Digital (WD) firması, eğlence segmentindeki en önemli ürünü olan WD TV LIVE ı güncelleyerek geliştirdiği WD TV PERSONAL EDITION u duyurdu. Şimdiden Yurt dışında ortalama 100$ gibi bir fiyatla satışta olan cihaz, yaklaşık 150$ + KDV fiyat etiketiyle çok yakında Türkiyede de raflardaki yerini alacak.

WD TV ekranının özelleştirilebilmesi ve cihazın Miracast teknolojisiyle donatılması, İlk bakışta önceki versiyonundan en büyük iki farkı olarak ortaya çıkıyor.

Çalıştırabildiği Video Formatları
AVI (Xvid, AVC, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, h.264), M2TS, WMV9, FLV (h.264)

Çaşıştırabildiği Audio (Ses) Formatları

MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF/AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS

Çalıştırabildiği Raster (Resim) Formatları

JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG

Çalıştırabildiği Play List Formatları

PLS, M3U, WPL

Çalıştırabildiği Subtittle (Altyazı) Formatları

SRT, ASS, SSA, SUB, SM

Hernekadar da 3D Bluray ISO dosyalarını çalıştırabilmesi konusunda bir ibare olmasada neredeyse diğer bilinen yaygın tüm multimedya formatlarını destekleyen yeni WD TV PERSONAL EDITION, evde multimedya eğlence tutkunlarının gözdesi olacakmış gibi görünüyor.. ancak şunuda unutmadan hatırlatalım, Altyazılarda Türkçe desteği sunan WD TV PERSONAL EDITION, Itunes stor yada AmazonUnbox gibi korumalı içerik uygulaması sağlayan yerlerden edinilmiş medya vs dosyaları desteklemiyor

wdtv1

Kızılötesi alıcıcıyla birlikte Ön kısmında bir adet USB Portu bulunan cihazın Arka yüzündeyse 12 v adaptör girişi, Optik Audio girişi, ethernet girişi, bir adet daha USB girişi ile birer adet HDMI ve AV OUT çıkışı bulunuyor. Yeterli port donanımına sahip yeni WD TV PERSONAL EDITION, sadece kensisine bağlı bir USB diskteki multimedya dosyalarını değil aynı zamanda bağlı olduğu ağ dahilinde bulunan herhangi bir bilgisayar, disk, cloud disk, yada camera vs gibi görüntüleme cihazlarında bulunan medya dosyalarınada ulaşıp bunları TV yada projektör gibi büyük ekranlarda oynatabiliyor.

wd-tv-personal-edition-back

Yeni WD TV PERSONAL EDITION’a dahil edilmiş MIRACAST teknolojisi sayesinde bu özelliği destekleyen android cihazlarınızın da aktif ekranlarını bu dev ekranlarda görüntüleyebilirsiniz.

Youtube, Huluplus, Pandora, Vudu, Spotfy, sirlusxM uygulamalarıda Yeni WD TV PERSONAL EDITION ile birlikte size sunulan çevrimiçi hazır eğlence paketini oluşturuyor. Ancak bunları kullanabilmek için bulunduğunuz ülkede bu hizmetlerin servise açık olmasının gerektiğini hatırlatalım.

wdtv4

Telefon yada tabletlerinize kuracağınız WD TV Remote uygulamasıyla mobil cihazlarınızı son derece yeterlilik seviyesine sahip birer uzaktan kumandaya dönüştürebilirsiniz.

WD TV PERSONAL EDITION ekranını favori uygulamalarınıza öncelik atayarak yada favori klasörlerinize kısayollar atayarak dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

WD TV PERSONAL EDITION’un en güzel özelliklerinden biriside; evinizdeki video kayıt cihazı, uydu, kablo tv gibi görüntüleme cihazlarından aldığı veriyi internete bağlı ikinci bir cihaza aktarabilen bir SLINGBOX alarak WD TV nizi ister evinizde başka bir odada bulunan Televizyonunuza isterse evinizin dışında tatil konakladığınız otelde odanızdaki televizyonunuza bağlayarak canlı yada banttan izleyebilmenize olanak sağlamasıdır.

PAKET İÇERİĞİ / Kit Contents

Veri akış medya oynatıcı
Pilleriyle birlikte uzaktan kumanda
Kompozit AV kablo
AC adaptörü
Hızlı Kurulum Kılavuzu

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>