ordu escort

HACK-BUG

Wi-Fi Kullanan Samsung Akıllı Telefonlar Hacklenebilir! Peki Ne Yapmalıyız

By

on

Samsung Akilli Telefonlar tehlikede

Araştırma kuruluşu NowSecure’ün müthiş iddiası ortalığı karıştırdı.  Samsung’un akıllı telefonlarıyla birlikte default olarak gelen  keyboard uygulamasında Hackerların cihazınızı hackleyebilmek için kullanabilecekleri bir güvenlik açığı tespit edildiği rapor edildi.

Akıllı telefonunuzda bulunan kameralar aracılığı ile gözetlenebilir, mikrofonuz aracılığı ile dinlenebilir ya da eposta ve mesajlarınız sizin isteğiniz dışında okunabilirler. NowSecure’ün araştırmalarına göre SwiftKey tarafından üretilen üçüncü parti keyborard uygulamasına sahip olan hemen hemen tüm Samsung Galaxy  akıllı telefon sahipleri risk altında.

Keyboard yazılımının üretici SwiftKey’in açıklamasına göre bu durum Google Playdeki ve App Store’daki diğer servis ve uygulamalar için herhangi bir tehdit oluşturmuyor. SwiftKey yaptığı açıklamasında ayrıca ” Biz Samsung’a keyboardlarındaki kelime öngörüsü fonksiyonunu veren çekirdek teknolojisi ile destek veriyoruz. Öyle görünüyor ki Samsung cihazlardaki bu teknolojinin kullandığı yöntem bir kısım güvenlik açıkları barındırıyor.” şeklindeki ifadelere de yer verdi.

Yapılan açıklamada ayrıca Ayrıca ” Bu ciddi problemi çözmesi için uzun süredir birlikte çalıştığımız Samsunga elimizden gelen tüm desteği vermeye çalışıyoruz” ifadeleri de yer aldı

 

Peki Ne Yapmamız Gerekiyor?

Bu tehlikeli durum karşısında Samsung sahiplerinin yapmaları gereken ilk şey tabi ki derhal Wi-Fi’yi kapatmak.. Sonrasında ise  Samsung cephesinden gelecek yazılım güncellemesini bekleyeceğiz..

Ancak geçici de olsa bir çözüm daha bulunuyor, o da; akıllı telefonunuza başka bir keyboard uygulaması indirip default olarak ayarlamak.

loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>