ordu escort

MAKALE

Yeni Apple TV Touchpad Kumanda ile Gelecek..

By

on

Apple TV touchpad remote control

Apple’ın her geçen gün popüleritesi artan ürünlerinden birisi olan  Apple TV’nin AirPlay tabanlı kablosuz medya aktarım performansı hepimizin malumu.. Öyle görünüyor ki  bu durum  Apple’ın güncelleme hazırlığında olduğu konuşulan Apple TV’sinin  zaten mükemmel olan performansını dahada iyileştirmek yerine ona daha marjinal özellikler eklenmesine odaklanabilmesi  için büyük bir fırsat teşkil ediyor. Bu marjinal yeniliklerden bir tanesi de Apple TV’nin sekiz yıllık emektar kzılötesi uzaktan kumandasına eklenecek olan bir özellik; “Touchpad”.

The Newyork Times ismini açıklamadığı bir Apple çalışanına dayandırdığı haberinde; Apple’ın sıradaki Apple TV’sinde çok daha iyi bir navigatif kullanıcı performansı için yepyeni bir uzaktan kumanda kullanacağını ifade etti. Bu yeni Apple TV kumandasında da  yine önceki versiyonlarda olduğu gibi birisi “Menu” diğeri de “Play/Pause”olmak üzere 2 adet buton bulunacak. Ancak asıl yenilik kumanda üzerine yerleştirilecek dokunmaya duyarlı bir alan sayesinde kumandanın bir touchpad gibi Apple TV arayüz navigasyonunda kullanılabilmesi.

Apple’ın gelecek ay Sanfrancisco’da yapılacak olan geliştiriciler konferansında yeni Apple TV ile ilgili ilk paylaşımlarını yapması bekleniyor. Şuan teknoloji kulislerinde Apple TV ile ilgili konuşulan diğer bir yenilik ise yeni set top box’un kendi App Store uygulamasına ve Siri desteğine sahip olacak olması. Bu özelliklerle donatılacak  olan yeni Apple TV’nin evlerimizin baş köşesine kurulacağı kesin Ancak başta Amerikan kullanıcıları olmak üzere herkesin hevesle beklediği asıl özellik olan internet TV hizmetini sunup sunmayacağı konusunda tam olarak bir netlik yok..

Apple TV İncelemesi

 

loading...

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>